Webhosting a hostingové služby

Publikováno: Jan 14, 2014,  Autor: Radek Roža

RRsoft Web Services nabízí cloud hosting, hosting webových stránek a další webová řešení, která umožní podnikům, neziskovým či vládním organizacím s flexibilní vysoce škálovatelným low-cost hostingem pro své webové stránky nebo webové aplikace.

Nechte vaše webové stránky zvětšit a zmenšit s poptávkou.

Návštěvnost webových stránek se může stále měnit. Čas nočního klidu uprostřed noci může vystřídat řízená kampaň sociálních sítí, která zvedne doménový provoz o 200–500%, proto RRsoft Web Service nabízí Elastic Cloud computing infrastrukturu, kterou lze zvětšit a nebo naopak zmenšit systémové prostředky tak, aby vyhovovaly hlavně potřebám vašeho webu.

Pro jaký druh hostingu se rozhodnout?

Máte-li zájem založit novou webovou doménu, budete muset najít pro webové stránky nové domény hostingový prostor (úložný prostor, kde budou vaše soubory fyzicky uloženy a dostupné rychlým připojením na páteřní síti). Většina webhostingových poskytovatelů nabízí specializované balíčky podle systémových požadavků a nebo podle využití úložného prostoru. To ale neznamená, že je nutné se omezovat se výběren jednoho s několika nabízených balíčků.

V ránci škálovatelného webhostingu, je možné pro svůj web a nebo webovou aplikaci přidelit tolik systémových prostředků, kolik v daném okamžiku a nebo v celém období požaduje (množství úložné kapacity, paměti, výkon CPU, velikost databáze, počet e-mailových účtů a mnoho dalších faktorů, životně důležitých pro správný běh aplikace nebo webu.)

Jaké jsou možnosti poskytovaných služeb

Ještě než se rozhodnete pro konkrétní typ webhostingu, musíte vědět, jaký typ hostování nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

  • Sdílené servery (globální webhosting) jsou cenově velmi dostupné, ale můžou při velkém zatížení významě ovlivňovat výkon celého webu nedostatkém systémových prostředků.
  • Dedikované servery sice odstraní nedostatky snížení výkonu přidělením všech systémových prostředků daného serveru pouze vaší doméně, ovšem tato exlusivita je vykoupená finančnímy náklady, které jsou u tohoto typu hostování výrazně vyšší.
  • Virtuální servery (VPS) spadají někam mezi sdílené servery a dedikované servery; výhodou je hostování více domen na jednom virtuálním serveru a v případě potřeby jednoduché navýšení výkonu přidělením více systémových prostředků.

Ještě než se rozhodnete k zakoupení jakéhokoliv typu hostingové služby, kromě pozorného prozkoumání všech možností jak hostovat váš webový projekt, doporučujeme nepodceňovat zákaznický servis 24/7, jistě ho oceníte v případě, že ve 3 hodiny ráno dojde k výpadkům služby možnost s někým daný problém účelně řešit.

Linux vs Windows servery

Každý webhosting zahrnuje více než jen výběr typu serveru; musíte se také rozhodnout pro operační systém a v tomto případě je výběr ještě důležitější, v závislosti na požadavcích webové apliakce nebo webového projektu. Servery založené na Linuxu jsou obecně více populární a v rámci finančních investic jsou jistě velice zajímavé.

Je to cesta, kudy se vydat v případě, že hostované apliakce nevyžadují například operační systém Microsoft Windows. Budeli například webová aplikace nebo webová stránka napsaná v jazyce .NET od společnosti Microsoft, jistě budete potřebovat ještě nejaké peníze na zakoupeni licence operačního systému Microsoft serveru.

Free webhosting pro neziskové organizace

Jste nezisková organizace? Potřebujete webový prostor pro svůj opensource projekt, nebo komunitní web? Nabízíme hostingové služby pro neziskové organizace a open projekty zcela zdarma. Navíc, vám poradíme jak nejlépe začít a pomůžeme vám s implementací a instalací celého projektu.

 

 
);*} );*}