Optimalizace pro vyhledavače - SEO

Publikováno: Apr 8, 2014,  Autor: Radek Roža

Co je vlastně optimalizace pro vyhledavače?

Optimalizace SEO (Search Engine Optimization) je proces, při kterém se tvoří nebo upravuje struktura a obsah webových stránek tak, aby splňoval všechna kritéria XHTML 1.0 a odpovídal standardu většině vyhledávacích strojů (botů). Jedině kvalitním a validním obsahem webových stránek se dá dosáhnout lepších pozici v celkovém indexu vyhledavačů. SEO optimalizace je naprosto spjata s vytvářením webových stránek a neodmyslitelnou součástí komplexních lužeb jako je webdesign, programování HTML, XHTML a CSS.

Proč je optimalizace stránek pro SEO tak důležitá?

Každý web jako celek a každá webová stránka je-li vystavená na internetu má svůj účel, prezentuje činnost, služby, profiluje člověka či organizaci a je obecnou snahou každého vystavovatele webové stránky zviditelnit tak, aby byly navštěvovavány co možná největším počtem lidí a zvedalo se tak celkové hodnocení (Page Rank) a prestige webu.

Postup při samotné optimalizaci

Optimalizace stránek pro vyhledavače má svá pravidla, řídí se mnoha faktory a jen opravdu dobře napsaný web může uspět v nemilosrdném boji o pozice ve vyhledavačích.
Optimalizace webu pro vyhledavače je mravenčí práce, je na ni potřeba trpělivosti a hodně času, právě tuto práci se snažíme udělat za vás, ušetřit vám tak drahocený čas a peníze.

  • provedeme podrobnou analýzu celého webu
  • formou osobní konzulace vyhodnotíme nashromážděná data a vytvoříme optimalizační plán
  • podle plánu upravíme webové stránky a nastavíme audit
  • po dobu minimálně jednoho roku se výsledky neustále vyhodnocují a provádějí nezbytné úpravy a kroky pro lepší optimalizaci

Je optimalizace webu nutná?

Ne každý web potřebuje pro dobré umístění drahé a nákladné řešení, velmi záleží na konkrétních klíčových slovech které by měly dovést uživatele internetu až k vám na Vaše stránky.
Je rozdíl dobře se umístit pokud budu prodávat kulichy a nebo pokud budu poskytovat například běžné služby jako autobazar, kde optimalizace a vynaložení sil k dobrému umístění je naprosto odlišná.
Některé firmy ale tento fakt opomíjejí, nikterak nerozlišují a zbytečně tak připravují zákazníka o nemalé a hlavně NEADEKVÁTNÍ peníze.

Problematikou optimalizace SEO se dnes zabývá mnoho společností, firem i jednotlivců, proto ještě před tím než investujete své peníze do lepšího umístění ve vyhledavačích, doporučuji nechat si pro srovnaní analýzu od více firem, třeba zjistíte že jste na tom s pozicemi ve vyhledavačích mnohem lépe než se na první pohled zdálo a nějakou korunu i ušetříte.
Doporučuji přečíst si tento velice zajímavý článek na téma obecné problematiky Webdesign SEO tak jak je prezentován očima odborníků a některých podvodných firem.

Proč Webdesign SEO?

Slovní spojení Webdesign SEO je nerozlučně spjato právě díky důležitosti několika zásadních faktorů, ovlivňující celkový výsledek nejen budoucího umístění webových stránek ve vyhledavačích, ale i celou strukturu webu jako celek, jeho další členění včetně všech použitých ovládacích prvků, samotného stylu a všech použitých programátorských technik.

Jinak se totiž bude optimalizovat web s dílčími nebo ovládacími prvky striktně psaný pod taktovkou HTML/XHTML a jinak FLASH nebo JavaScript. Právě proto Webdesign SEO patří mezi nerozlučnou dvojici i přes naprosto odlišný slovní význam.

 

 
);*} );*}