Technologie moderního zálohování dat

Publikováno: Jan 11, 2015,  Autor: Radek Roža

Trendy dostupnosti moderního datového centra

Společnosti, velké i malé podniky neustále modernizují svá datová centra, neustále investují nemalé peníze do rozšiřování IT infrastruktury, aby mohly poskytovat rychlejší a kvalitnější služby. Snaží se tak posílit zabezpečení, co nejvíce zjednodušovat správu a snížovat celkové provozní náklady. Současně s tímto trendem čím dál více organizace investují do virtualizace a konsolidace fyzických serverů, moderních datových úložišť a cloudových služeb.

Nicméně podniky také čelí novým nárokům koncových uživatelů, a to včetně časově neomezeného přístupu k datům a aplikacím, nulové tolerance vůči prostojům nebo ztrátě dat a také exponenciálnímu nárůstu objemu dat v řádu 30–50 % ročně.

To vede ke vzniku nesouladu v oblasti dostupnosti, mezi nároky nepřetržitého chodu podniku (Always-On Business™) a schopností v IT efektivně zajišťovat dostupnost. Technologie Veeam® tento problém překonává tím, že poskytuje zákazníkům nové řešení „Availability for the Modern Data Center™“(Dostup­nost pro moderní datová centra), které zajišťuje dosažení RTPO za méně než 15 minut, a to pro všechny aplikace i data.

Moderní zálohování nástrojem VEEAM Backup & Replication

Sada Veeam Availability Suite™ představuje kombinaci špičkových funkcí pro zálohování, obnovení a replikaci zahrnutých v produktu Veeam Backup & Replication s pokročilými funkcemi pro monitorování, reportování a plánování kapacity, kterými se vyznačuje produkt Veeam ONE™. Sada Veeam Availability Suite poskytuje vše, co potřebujete pro dosažení dostupnosti moderního datového centra a správu prostředí VMware vSphere a Microsoft Hyper-V.

Oceněná technologie Veeam zajišťuje:

 • Obnovení virtuálního počítače po havárii za pouhé 2 minuty
 • Téměř nepřetržitou ochranu dat s integrovanou replikací
 • Rychlé obnovení položek bez potřeby agentů a zajištění e-discovery pro Microsoft Exchange, SharePoint a Active Directory spolu s obnovením databází SQL na úrovni transakcí
 • Nižší RPO a 20× rychlejší proces zálohování s zálohováním ze snapshotů datových úložišť HP a NetApp
 • Automatické testování obnovitelnosti každé zálohy a repliky při každém zálohování
 • Offsite zálohování mimo pracoviště 50× rychlejší než standardní kopírování souborů, s integrovanou akcelerací sítě WAN
 • Rychlé a bezpečné cloudové zálohování s funkcí Veeam Cloud Connect
 • Deduplikace a komprese minimalizující využití datového uložiště
 • Offsite obnovení mimo pracoviště s převzetím služeb při selhání na jedno kliknutí a podpora pro jednodušší migraci datových center s nulovou ztrátou dat

Spolehlivost, kterou vám přináší společnost Veeam, je k nezaplacení. Pokud jste již přistoupili k přechodu od fyzického řešení k virtuálnímu, proč byste chtěli ve virtuálním prostředí nadále používat fyzický nástroj pro zálohování? S vědomím, že produkty Veeam zálohují naše virtuální počítače, budete v noci spát mnohem klidněji.

Hlavní funkce a schopnosti VEEAM Backup & Replication

Rychlé obnovení všeho, co chcete a jak chcete

Díky řešení Veeam Backup & Replication™ máte na dosah bleskové a spolehlivé obnovení celých virtuálních počítačů, jednotlivých souborů a položek aplikací, což umožňuje dosahovat krátké doby obnovení za méně než 15 minut.

 • Obnovení celých virtuálních počítačů díky technologii Instant VM Recovery™
 • Snadné obnovení jednotlivých souborů díky okamžitému obnovení na úrovni souborů.
 • Obnovení Microsoft Exchange, Microsoft SharePoint, NetApp a snapshotů úložišť HP a dalších pomocí nástroje Veeam Explorer™!
 • Obnovení celých databází Microsoft SQL Server, objektů Microsoft Active Directory a mnohem více!

Téměř nepřetržitá ochrana dat a jednodušší obnovení po havárii

Řešení Veeam Backup & Replication zajišťuje zjednodušené obnovení po havárii a jednoduchou bezpečnou ochranu dat mimo pracoviště, přičemž umožňuje dosahovat cílů z bodů obnovení (RPO) za méně než 15 minut.

 • Vytvářejte ultrarychlé zálohování ze snapshotů úložišť NetApp a HP s integrovanou akcelerací sítě WAN, abyste tak zajistili přenos záloh do externího umístění až 50× rychleji
 • Dodržujte požadavky na shodu s předpisy a zásady archivace prostřednictvím nativní podpory páskových úložišť

2v1: backup and replication™: zálohování virtuálních počítačů na základě bitových kopií zohledňující aplikace a vylepšená replikace

 • Rychlé a bezpečné cloudové zálohování s funkcí Veeam Cloud Connect a také komplexní šifrování, které zabezpečuje data během zálohování, při přenosu i na úložištích a ještě mnohem více!

Zaručené obnovení každého souboru, aplikace či virtuálního serveru, kdykoliv

Funkce Veeam Backup & Replication automaticky pokaždé testuje každé zálohování a repliku vSphere a Hyper-V. Můžete mít jistotu, že vaše soubory, aplikace a virtuální servery bude možné v případě potřeby obnovit.

 • Ověření možnosti obnovení každé jednotlivé zálohy díky technologii SureBackup®.
 • Automaticky testuje každý bod obnovení v každé replice prostřednictvím technologie SureReplica.

Využití dat zálohování k vytvoření přesné kopie vašeho produkčního prostředí

Řešení zmírňuje rizika související s nasazením aplikací tím, že před nasazením do skutečného produkčního prostředí nechává zálohování a repliky pracovat v prostředí, které produkční prostředí simuluje.

 • Vytvoření virtuální laboratoře bez potřeby zajištění dalších zdrojů pro spuštění aplikací ze zálohování a replik Veeam.
 • Testování nebo řešení problémů aplikace v jednom nebo více virtuálních počítačích z prostoru On-Demand Sandbox™ bez dopadů na pracovní vytížení produkční infrastruktury

Aktivní sledování a upozorňování na problémy dříve, než budou mít vliv na provoz

Při upgrade na sadu Veeam Availability Suite™, která kombinuje řešení Veeam Backup & Replication s řešením Veeam ONE™ vám poskytne:

 • Nepřetržité monitorování a výstrahy v reálném čase Upozornění na potíže se zálohami a výkonem
 • Optimalizace zdrojů a plánování kapacity: Z plánování odstraňuje dohady a poskytuje přehled o využití prostředků
 • Plně přizpůsobitelné vytváření reportů: Zjednodušuje zajištění souladu zálohování s předpisy a požadavky auditu

Všechny výše uvedené výhody vám zajistí sady nástrojů Veeam Backup & Replication v8 od společnosti VEEAM®.

Rozhodnutí jaký zálohovací nástroj budeme používat pro zálohování dat a virtualizované infrastruktury bylo velmi obtížné a trvalo nám více jak rok, než jsme se po testování a porovnávání nejrůznějších nástrojů dostupných na trhu rozhodli zakoupit prodkut Veeam Backup & Replication. Dnes můžeme téměř s jistotou říci, že naše volba byla správná.

Spousta dodavatelů software komplexního řešení zálohování virtualizovaného prostředí VMware nebo Microsoft Hyper-V poskytuje společné a nebo podobné funkce pod jinými jmény za pomoci nejrůznějších technologií, ale VEEAM je řešení, které zkrátka funguje…

 

 
);*} );*}